› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wojewódzki Szpital Zespolony nagrodzony na Gali Jakości 2013

› bieżące ponad rok temu    12.11.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 7 / 71%
A A A
 fot. WSZ Elbląg

7 listopada 2013 roku w Sali Kopernikowskiej Zamku Olsztyńskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień IX Edycji Konkursu Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur. Wyróżnienie II Stopnia w Kategorii: Usługa Medyczna - Szpitale, otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Oddział Okulistyczny.

Wyróżnienie odebrała Katarzyna Zygmunt, Pełnomocnik Dyrektora ds. Zarządzania Jakością WSZ w Elblągu. Nazwa usługi wykonywanej w Oddziale Okulistycznym: leczenie wysiękowego zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (wysiękowe AMD) iniekcjami doszklistkowymi preparatu lucentis (ranibizumab).

Lek. Janusz Adamski, ordynator Oddziału Okulistycznego: Terapia lekiem lucentis (ranibizumab) to jedyna jednocześnie refundowana i zarejestrowana terapia w leczeniu wysiękowego zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (wysiękowe AMD) w Polsce. To jedyna terapia, która pozwala uratować wzrok a nawet w ogromnej większości wypadków poprawić ostrość widzenia pacjentom powyżej 50 roku życia. Pacjenci, którzy często już są w wieku emerytalnym skazani byliby na utratę wzroku i inwalidztwo dzięki terapii lucentis mogą nadal widzieć jak rosną ich wnuki, cieszyć się życiem w okresie "jesieni" życia. Młodsi pacjenci, aktywni zawodowo nadal mogą wykonywać swoją pracę. Terapia polega na podaniu raz w miesiącu iniekcji do gałki ocznej (ciała szklistego) leku.

Zabieg trwa kilka minut. Pacjent ma zagwarantowane trzykrotne podanie leku, ewentualnie jeśli spełnia warunki (podane przez NFZ) jest kwalifikowany do kontynuacji leczenia. Terapia zarejestrowana jest w Polsce od 2007 roku, refundowana przez NFZ od 2011 roku.

W roku 2012 zostało podanych na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu 513 iniekcji (najwięcej w województwie warmińsko -mazurskim, 10 miejsce w Polsce).

Małgorzata Twardowska
rzecznik prasowy Wojewódzki Szpital Zespolony

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nepo
ponad rok temu ocena: 0%  1
A czy ta pani pełnomocnik co odebrała ta nagrodę to nie jest przypadkiem synową pani dyrektor bo nazwisko dziwnie podobne do jej syna.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.