› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Weszli przez okno i uratowali nieprzytomną kobietę

› 25 lecie szpitala ponad rok temu    19.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci uratowali życie 61-latki. Jako pierwsi dotarli do mieszkania, weszli przez uchylone okno i dostali się do łazienki, gdzie leżała kobieta. Byli przy niej do przyjazdu karetki. Niewykluczone, że doznała udaru mózgu. W chwili obecnej przebywa w szpitalu i jest pod opieką lekarzy.

Interwencja miała miejsce w środę (18 maja 2022 r.) w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Barona w Elblągu. To dzięki jednej z sąsiadek chorej kobiety udało się w porę interweniować. Zaniepokojona pani powiadomiła policjantów. Od pewnego czasu nie widziała swojej koleżanki, która nie reagowała na pukanie do drzwi i wołanie. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci z patrolu prewencji. Weszli przez uchylone okno.

W łazience na podłodze leżała 61-latka. Nie reagowała na bodźce ale oddychała. Pomoc przyszła w samą porę. Mundurowi wezwali karetkę i byli z kobietą do przyjazdu lekarzy. Chora trafiła do szpitala i jest pod opieką lekarzy. Niewykluczone, że przyczyna zasłabnięcia był udar mózgu.

Seniorzy są szczególną grupą osób, która jest narażona na wiele schorzeń kardiologicznych i neurologicznych. Wymagają często pomocy rodziny, troski i zainteresowania ze strony sąsiadów. Policjanci apelują o natychmiastowe reagowanie w sytuacjach, kiedy tracimy kontakt z naszym sąsiadem i mamy podejrzenia, że coś złego mogło się z nim stać. Policjanci i służby ratownicze przyjadą natychmiast. W takich sytuacjach liczy się czas. Nie wahajmy się dzwonić pod 112 lub 997.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.