› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Umowy na informatyzację i digitalizację szpitala podpisane

› bieżące ponad rok temu    30.09.2014
Informacja prasowa
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. nadesłane

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert podpisali dziś (30 września) w Olsztynie umowy na dofinansowanie dwóch projektów informatycznych. Mają być one wdrożone w szpitalu do końca marca 2015 roku. Łączna wartość obu projektów to prawie 1,9 mln zł. Środki na ich realizację szpital wojewódzki pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, w ramach Osi Priorytetowej: Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego.

Pierwszy z projektów nosi nazwę „ Pierwszy Etap Informatyzacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu do Platformy P1”. W ramach projektu szpital zakupi specjalistyczny sprzęt umożliwiający nagrywanie zabiegów operacyjnych. Uzyskany zapis filmowy ma być przede wszystkim materiałem szkoleniowym dla lekarzy, jednakże skorzystać z niego będą mogli także pacjenci przygotowujący się do danego zabiegu. Filmy z przebiegu operacji będą dostępne na stronie internetowej szpitala.

W ramach projektu do elbląskiego WSZ trafią też specjalne urządzenia umożliwiające rodzinie osoby operowanej śledzenie tzw. „statusu pacjenta”, czyli kolejnych etapów pobytu pacjenta na Bloku Operacyjnym (np. pacjent przygotowywany do operacji, pacjent w trakcie operacji, operacja zakończona). Informacje te będzie można otrzymać (po uprzednim uzyskaniu identyfikatora konkretnego pacjenta) także na telefon komórkowy.

Wartość projektu to ponad 1 milion zł, z czego prawie 900 tys. ( 85%) to dofinansowanie unijne.

Drugi z projektów to „ I etap ogólnopolskiej digitalizacji – wprowadzenie e-usługi poprzez zakup sprzętu i ucyfrowienie dokumentacji medycznej pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”. Projekt zakłada na początek digitalizację historii chorób pacjentów leczonych w szpitalu w latach 2011-2014.

Dodatkowo w szpitalu zainstalowane mają zostać także dwa specjalne stanowiska, przy których pacjenci będą mogli te dokumenty przeglądać. W kolejnym etapie projektu szpitalne Archiwum Zakładowe będzie digitalizować bieżącą dokumentację medyczną pacjentów. Wniosek o jej udostępnienie będzie można pobrać poprzez stronę internetową szpitala. Wartość drugiego z projektów to ponad 860 tys. zł, jego dofinansowanie wynosi ponad 730 tys. zł.

Anna Kowalska
rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pacjent
ponad rok temu ocena: 33%  6
Ciekawe czy będzie można uzyskać dokumentację medyczną przez internet? To byłoby całkiem fajna sprawa.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NICKEMALL
ponad rok temu ocena: 25%  5
A podłączyli już telewizory na nowym bloku operacyjnym?? Podobno sprzęt niezły ale jakoś nie ma kto kabla podłączyć :-))
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DO Vladmir Putin
ponad rok temu ocena: 50%  4
Lepiej nich zatrudni kardiologa dzieciecego!To skandal żeby dziecko wozić do Gdańska lub Olsztyna!
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vladmir Putin
ponad rok temu ocena: 56%  3
Brawo dla Elżbiety Gelert widać jak skutecznie potrafi zarządzać szpitalem nie to co nasz nieudolny Wilk.Na szczęście po 16 listopada już go nie będzie i Elblążanie odpoczną.
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyżak
ponad rok temu ocena: 20% 2
Amen!!!
~ NN
ponad rok temu ocena: 0% 1
to jest zarządzanie ? to jest umiejętne wyciąganie kasy przy pomocy kolegi partyjnego. poczekajmy na informację jaka firma załapie ten kontrakt i z kim ędzie powiązana. PO to organizacja specjalizująca się w skokoch na cudzą kasę
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.