› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Serce szpitala już bije. Oficjalne otwarcie bloku za nami

› bieżące ponad rok temu    27.11.2013
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 3 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

- Tylu posłów i senatorów jeszcze w tym szpitalu na raz nie widzieliśmy – mówiła dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, Elżbieta Gelert. Okazją do takiego spotkania była konferencja otwierająca oficjalnie nowy blok operacyjny.

Posłowie i senatorowi z naszego województwa oraz województwa pomorskiego. Był także obecny biskup elbląski Jan Styrna, marszałek województwa Jacek Protas, wicemarszałek Witold Wróblewski, prezydent Elbląga Jerzy Wilk, włodarze ościennych miast, starosta powiatu Sławomir Jezierski, przedstawiciele pobliskich szpitali oraz NFZ-u, przedstawiciele służb mundurowych. Tak liczne grono gości mogło świadczyć tylko o jednym – zjawili się na niecodziennej uroczystości.

Taką okazją było oficjalne już otwarcie nowego bloku operacyjnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Jak przyznała dyrektor Gelert, takiej inwestycji elbląski szpital w swojej historii jeszcze nigdy nie przeprowadził.

Ordynator Wojciech Wenski podkreślił, że to skok z XX wieku w XXI wiek naszego szpitala. Placówka dysponuje obecnie najnowocześniejszym sprzętem ratującym zdrowie i życie ludzi. Jak zaznaczyła dyrektor Elżbieta Gelert, budowa bloku rozpoczęła się 2,5 roku temu. Zakończyła zaś zgodnie z planowanym terminem.

Marszałek województwa, Jacek Protas – określony przez dyrektor Gelert „właścicielem szpitala” (organem założycielskim dla WSZ jest właśnie marszałek województwa) stwierdził, że listopad to dobry czas dla naszego województwa. Niedawno blok operacyjny oddano w szpitalu w Olsztynie. Teraz czas na Elbląg.

- Przez wiele lat służba zdrowia w naszym województwie była niedoinwestowana. Teraz to się zmienia, także dzięki wykorzystywaniu środków unijnych – mówił Jacek Protas.

– To inwestycja jest ogromna. Pochłonęła prawie 60 mln zł. To, co jest ewenementem, została przeprowadzona w ramach jednego projektu i zakończyła się w ustalonym terminie – dodał senator Stanisław Gorczyca.

Senator Leszek Czarnobaj podkreślił, że choć widział wiele szpitali w Polsce, elbląski szpital wojewódzki dla niego jest najlepszą placówką w kraju. Prezydent Jerzy Wilk zauważył, że 2013 r. jest dobry dla Elbląga.

- Niedawno świętowaliśmy 25-lecie istnienia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Teraz zaś jesteśmy obecni na oficjalnym otwarciu bloku operacyjnego. Gratuluję Pani dyrektor. Elblążanie z pewnością są dumni z tego szpitala – mówił prezydent Wilk. Następnie zaproszeni goście zwiedzili nowy blok operacyjny. Tam też nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu i jego poświęcenie przez biskupa Jana Styrnę.

Jutro blok będą mogli odwiedzić elblążanie. Dyrekcja Szpitala dając możliwość wszystkim mieszkańcom miasta Elbląga i okolic obejrzenie nowej inwestycji WSZ w Elblągu zaplanowała w dniu 28.11.2013 r. „dzień otwartych drzwi”.

Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach od 11.00 do 17.00 w następujących odstępach czasowych dla poszczególnych z grup.:

11.00 - 11.30, 11.30 - 12.00, 12.00 - 12.30, 12.30 - 13.00, 13.00 - 13.30, 13.30 - 14.00, 14.00 - 14.30, 14.30 - 15.00, 15.00 - 15.30, 15.30 - 16.00, 16.00 - 16.30, 16.30 - 17.00.

Zwiedzanie odbywać się będzie w grupach 30 osobowych. Na osoby chętne oczekujemy na parterze przy Izbie Przyjęć.

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ zx
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Warto się ogrzać przy Cudzym sukcesie...
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ spostrzegawczy
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  Na zdjęciach samotny wilk wśród stada powców;)
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiza
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Czy pan Wilk, uczestnicząc w tym wydarzeniu, zrozumiał na czym polega praca dobrego menedżera!?
  odpowiedz oceń komentarz 2 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.