› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rozpoczynamy cykl rozmów z zasłużonymi osobami WSZ w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    2.09.2013
Joanna Siudak
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A

Wojewódzki Szpital Zespolony nie byłby dziś w tak dobrej kondycji bez ludzi pełnych zaangażowania i empatii względem drugiego człowieka. Lekarze i pielęgniarki codziennie stają na wysokości zadania, by ratować życie i zdrowie pacjentów. Z okazji 25-lecia placówki, przeprowadziliśmy cykl rozmów ze szpitalnym personelem. Dziś zapraszamy na wywiad video z Hanicentą Rzepą, ordynatorem położnictwa i ginekologii.

Hanicenta Rzepa opowiada o ewolucji położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Wskazuje na wysoki poziom możliwości diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie ginekologii. Zmodernizowany oddział ginekologii wyposażony jest w łóżka monitorujące tętno płodu, czy przebieg porodu. Ponadto aparatura ultrasonograficzna umożliwia lekarzom dokładnie ocenić wielkość płodu i jego rozwój. Poziom opieki w elbląskiej placówce odpowiada najwyższym standardom. Klimatyzowane sale, dwuosobowe pokoje z łazienkami, obecność psychologa na oddziale – wszystko to, by podnieść komfort i bezpieczeństwo przyszłych mam.

- Jeżeli w środku nocy dostaje telefon, że pilnie trzeba przyjechać na salę porodową, bo pacjentka ma krwotok lub jest w ciężkim stanie, mam w głowie tysiące myśli. Czy dam radę pomóc, na ile będę w stanie pomóc? Uważam, że położnictwo jest jedną z najpiękniejszych dziedzin , bo rodzi się nowe życie. Myślę, że w przebiegu mojej 40-letniej karieru urodziło się przy mnie pół Elbląga – opowiada dr Rzepa.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ czytelnik
ponad rok temu 3
nie mam przyjemnych wspomnień z panią ordynator
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ada
ponad rok temu 2
jak zwykle wypowiedz kretyna ile razy matole rodziłeś ? pani Rzepa jest jedną z najmilszych przystępnych i ugodowych osób z personelu szpitala i niech tam sobie i ma 10 gabinetów trzeba było się uczyć głąbie też byś miał
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poinformowany
ponad rok temu ocena: 100%  1
jaksa ty dobra a gabinet prywatny od której do której czynny he?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.