› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Policjanci w Elblągu podsumowali weekend

› 25 lecie szpitala 12 miesięcy temu    30.05.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KMP Elbląg

Policjanci w trakcie weekendu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich kierowało rowerami a trzeci motorowerem.

Pierwsza z wymienionych sytuacji miała miejsce w piątek (26.05) po godzinie 16.00 przy ul. Mazurskiej. Tam policjanci zatrzymali 57-latka jadącego rowerem. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Taką bowiem grzywnę przewiduje obecnie taryfikator za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Inna sytuacja miała miejsce w sobotę (27.05) w Przezmarku. Tam policjanci dzielnicowi zatrzymali do kontroli motorower, którym kierował 32-latek. Badanie alkotestem wykazało u niego 0,5 promila alkoholu w organizmie a dodatkowo mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do 2026 roku. Policjanci znaleźli także przy nim papierowe zawiniątko z roślinnym suszem. Po sprawdzeniu narkotesterm okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia dokładnie 15 minut później policjanci dzielnicowi zatrzymali pijanego 31-latka, który kierował rowerem. Mężczyzna miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku również ukarano go mandatem w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna został zatrzymany, ponieważ przy nim także znaleziono papierowe zawiniątko z marihuaną.

Za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.