› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Największa inwestycja w szpitalu. Zaglądamy do nowego bloku operacyjnego

› bieżące ponad rok temu    20.11.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 12 / 92%
A A A
 fot. Artur Borkowski

To największa inwestycja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym od wielu lat. Nowy blok operacyjny zostanie oficjalnie zaprezentowany 27 listopada br. My już teraz zajrzeliśmy do wewnątrz, aby sprawdzić, jak wygląda inwestycja.

To najważniejsze wydarzenie inwestycyjne w prawie 25-letniej historii placówki i prawdziwy krok milowy w przyszłość. Inwestycja warta jest 57 837 341,59 złotych dofinansowana ze środków UE. Powierzchnia nowego pawilonu to około 11 tys. m2.

Budynek posiada dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Na I piętrze zlokalizowany jest Blok Operacyjny z 8 salami operacyjnymi, salą wybudzeń i zapleczem. Na wysokim parterze znajduje się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralna Sterylizatornia.

Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Nowa infrastruktura i sprzęt na miarę XXI wieku pozwoli zwiększyć możliwości diagnostyczno-lecznicze, bezpieczeństwo pacjenta i warunki pracy pracowników.

- Jesteśmy w przededniu otwarcia nowego bloku operacyjnego. Ta inwestycja stawia nasz szpital nie tylko w czołówce tego typu placówek w Polsce ale także daje nam poziom nie odbiegający od światowych standardów – mówiła dziś dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Elżbieta Gelert.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Wkrótce również film prezentujący nowy blok operacyjny.

+ 11 głosów: 12 (92%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ panie pszczuł cieniutkoa
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  Materiał przygotowany na odwal ,w tragiczny technicznie sposób.Ale to tak jest jak się trzyma ........w..........i robi się coś na pokaz
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nona
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  A to wszystko za nasze pieniądze, społeczeństwa no i plus unijne. Tylko,że unijne to po 2020 roku trzeba będzie dawać do Unii. Ladny blok, podoba mi się, bo ostatnio jak tam byłam to rdza na urządzeniach już była. Odwiedzę, bo to moja przyszłość nieunikniona ,muszę ze 2-3 razy odwiedzić jeszcze taki bloki operacyjny, dlatego podwójnie się cieszę.
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.