› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Szpitala Wojewódzkiego

› bieżące ponad rok temu    5.09.2013
Joanna Siudak
komentarzy 8 ocen 12 / 83%
A A A
 fot. Konrad Kosacz

Wojewódzki Szpital Zespolony od lat cieszy się nieprzerwanym pasmem sukcesów. Dzisiejszy koncert jubileuszowy był ukoronowaniem działalności ludzi, którzy, na co dzień stoją w cieniu tego sukcesu. W ich imieniu dyrektor Szpitala, Elżbieta Gelert przyjęła gratulacje i podziękowania za trud ratowania zdrowia i życia pacjentów. Galę uświetnił koncert Marcina Wyrostka z zespołem „Tango Corazon” oraz występ Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Na naszych oczach Wojewódzki Szpital Zespolony przeżywa prawdziwy rozkwit. Od lat lekarze i pielęgniarki tej placówki podnoszą swoje kwalifikacje. Efektem tych działań jest wykwalifikowana kadra i usługi medyczne na najwyższym poziomie w regionie.

- Każdego dnia, podczas budowy szpitala pracowało nawet 500 osób. Była to ciężka inwestycja, ale zakończyła się sukcesem. W czerwcu 1988 roku, do szpitala został przyjęty pierwszy pacjent. I od tej pory rozpoczęła się codzienna walka o zdrowie i życie. Wszyscy, którzy pojawili się na dzisiejszej gali zapracowali na dobre imię szpitala. Miałam i mam szczęście pracować z najlepszą załogą – komentowała Elżbieta Gelert, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Elblagu.

WSZ zalicza się obecnie do najlepszych i najbardziej liczących się placówek medycznych na Warmii i Mazurach. Elbląska placówka czerpie źródła finansowania z Unii Europejskiej, Ministerstwa Zdrowia czy NFZ, wychodząc naprzeciw rosnącym standardom. W ciągu 25 lat funkcjonowania WSZ w szpitalnych oddziałach hospitalizowano prawie pół miliona pacjentów i przeprowadzono blisko 150 tysięcy operacji.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział: Witold Gintowt-Dziewałtowski - senator RP, Jan Mościanica - Wicewojewoda Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Witold Wróblewski - członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Janusz Hajdukowski, wiceprezydent Elbląga oraz kadra kierownicza Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego wraz z personelem medycznym i przedstawicielami zaprzyjaźnionych szpitali.

Prowadzenie szpitala to nie tylko przyjmowanie słów uznań i nagród za kolejne osiągnięcia, to również problemy, te logistyczne i zwykłe – codzienne. Kadra placówki stara się wychodzić naprzeciw potrzebom pacjentów. Jak twierdzi Witold Gintowt-Dziewałtowski.

- Macie jeden z najlepszych szpitali w Polsce. Jesteście wzorem dla innych. Stanowicie grupę osób, które chcą, potrafią i robią to co jest ważne. Mamy pełną świadomość tego, że trzeba zrobić jeszcze więcej. Kolejki, długie oczekiwanie na zabiegi – wszystko to stanowi dziś dla nas wyzwanie. Elbląg miał deficyt łóżek szpitalnych, specjalistów, usług medycznych – dziś mamy tę satysfakcję, że wiele się zmieniło. Przed nami jeszcze wiele więcej.

Ostatnie pięciolecie to dla szpitala czas realizacji największych w historii inwestycji budowlanych. W roku 2011 ruszyła olbrzymia inwestycja. Dziś Budowa Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią, dobiega końca.

Podczas gali wystąpił Marcin Wyrostek z zespołem „Tango Corazon” oraz Elbląska Orkiestra Kameralnej. Jak podsumował wydarzenie Andrzej Niedzierski: Jako mieszkaniec Elbląga, miałem okazję przyglądać się jak szpital powstaje. Dziś stwierdzam, że było warto włożyć tyle pracy - obiekt daje życie i zdrowie tysiącom ludzi. Czyli to co najcenniejsze.

+ 10 głosów: 12 (83%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ arta
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  I z czego się cieszycie? Bawią się, świętuję za naszą kasę, często odejmowaną dzieciom od jedzenia i książek, żeby przekazać na składke zdrowotną - a Wy pokazujecie to, jak jakąś nadzwyczają firmę działającą w warunkach konkrencyjnej gospodarki... :-(
  odpowiedz oceń komentarz 3 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ franklin
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Witold Gintowt-Dziewałtowski , senator RP, Jan Mościanica, Wicewojewoda Województwa Warmińsko-Mazurskiego - pani redaktor zasady interpunkcji zna? chyba nie bardzo a tego to już w podstawówce uczą
  odpowiedz oceń komentarz 2 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ franklin
  ponad rok temu 6
  czyli jednak coś tam świta pani redaktor :)
  ~ zenek
  ponad rok temu ocena: 50%  5
  obchody policji są ? są!, święto strażaka jest ? jest!, dzień wojska polskiego jest? jest! - jak raz na 5 lat ktoś zrobi sobie dzień lekarza i podsumuje ostatnie 5 lat to źle? Jak ludzie oszukują ZUS, urząd pracy, nie płacą podatków, przemycają wódę i fajki to jest ok ? zakłamanie i krótkowzroczność... żenujące komentarze powyżej!
  odpowiedz oceń komentarz 4 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ grzegorz N
  ponad rok temu ocena: 67%  4
  zabawa na całego za nasze pieniądze a na wizytę u specjalisty trzeba czekać miesiącami
  odpowiedz oceń komentarz 6 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ i jka w tym elblągu może być dobrze
  ponad rok temu 3
  Tak się realizuje plan wdzięczności ,prawda panie Pszczółkowski??.Aby tylko do nowych wyborów i znowu do boju z hasłami na ustach-oczywiście wszystko zgodnie z etyką dziennikarską
  odpowiedz oceń komentarz 0 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ odeonia
  ponad rok temu ocena: 60%  2
  Dla mnie ten Szpital to była totalna porażka i tak się ciągnie już ponad 10 lat.Trochę nierozumię takich obchodów, bo to kryzys, a na uroczystość trzeba kasę.Najważniejsze,że budynek stoi , solidny taki jeszcze z PRLu, no i coraz więcej w nim ludzi przychylnych pacjentowi.
  odpowiedz oceń komentarz 6 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ HADES
  ponad rok temu ocena: 0% 1
  To idź sobie do innych szpitali, zobaczysz jak tam jest dobrze ;) Swoją drogą, teraz to jesteś mądra ale jak zachorujesz będziesz im w dupę włazić bez wazeliny ... Ot polski plebs...
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.