› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Już dziś! Otwarcie bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    27.11.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. eijk

Zakończyła się już budowa bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitali Zespolonym w Elblągu. Pierwsza operacja w nowej części szpitala może się odbyć nawet 2 stycznia 2014 r. Już dziś natomiast nastąpi oficjalne otwarcie.

To najważniejsze wydarzenie inwestycyjne w prawie 25-letniej historii placówki i prawdziwy krok milowy w przyszłość. Inwestycja warta jest 57 837 341,59 złotych dofinansowana ze środków UE. Powierzchnia nowego pawilonu to około 11 tys. m2.

Budynek posiada dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Na I piętrze zlokalizowany jest Blok Operacyjny z 8 salami operacyjnymi, salą wybudzeń i zapleczem. Na wysokim parterze znajduje się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralna Sterylizatornia.

Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Nowa infrastruktura i sprzęt na miarę XXI wieku pozwoli zwiększyć możliwości diagnostyczno-lecznicze, bezpieczeństwo pacjenta i warunki pracy pracowników.

- Jesteśmy w przededniu otwarcia nowego bloku operacyjnego. Ta inwestycja stawia nasz szpital nie tylko w czołówce tego typu placówek w Polsce ale także daje nam poziom nie odbiegający od światowych standardów – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Elżbieta Gelert.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.