› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Chciał zainwestować pieniądze, stracił wszystko

› 25 lecie szpitala ponad rok temu    7.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KMP Elbląg

Z pewnym 39-letnim mężczyzną skontaktował się poprzez komunikator „doradca finansowy”, który polecił mu zainstalowanie na telefonie programu „any dysk”. Niedługo później z jego konta bankowego zniknęła kwota ponad 130 tysięcy złotych…

39-letni mężczyzna postanowił zainwestować trochę pieniędzy w kryptowaluty. Nie wiedział jak to zrobić więc mediach społecznościowych poszukał informacji na ten temat a nawet znalazł firmę, która się tym zajmuje. Po dwóch dniach skontaktował się z nim doradca finansowy i zaproponował obsługę całej inwestycji od strony technicznej. 39-latek miał założyć profil oraz dokonać wpłaty 900 złotych. Kolejnym etapem była konieczność zainstalowania na telefonie programu „any dysk”, który to umożliwiłby korzystanie z profilu bankowego i dokonywanie operacji finansowych. Tak też się stało.

W kluczowej fazie inwestycji doradca finansowy polecił przelanie sporej kwoty z konta bankowego na to inwestycyjne. Była to kwota ponad 130 tysięcy złotych. Po tej operacji kontakt z doradcą finansowym się urwał a sprawa trafiła na policję. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców oszustwa.

Pamiętajmy chęć szybkiego i łatwego zysku często gubi niedoświadczonych inwestorów i padają oni ofiarą oszustów, którzy zastawiają w sieci tego rodzaju pułapki. Nie instalujmy w telefonie ani na komputerze nieznanych nam aplikacji. Gdy to zrobimy możemy stracić kontrolę nad swoim urządzeniem albo dać ją komuś zupełnie innemu.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.