25-lecie szpitala. Co pisały media o budowie?

› bieżące ponad rok temu    11.09.2013
Marcin Pszczółkowski
 fot. Konrad Kosacz

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w naszym mieście. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku elbląskie media na bieżąco informowały o przebiegu prac budowlanych. Nam udało się zebrać archiwalne wycinki z gazet z tamtego okresu.

„Pilnie potrzeba 100 lekarzy. Brakuje przychodni i szpitali”. „Młodzież na budowie szpitala”. „Budowa szpitala w Elblągu nadal w poślizgu”. „Ożywienie na budowie szpitala”. To tylko niektóre tytuły artykułów z dawnych, elbląskich gazet, które na bieżąco relacjonowały postępy prac budowlanych.

Nowy obiekt szpitalny był długo oczekiwaną inwestycją – nie tylko w naszym mieście, ale też w całym dawnym województwie elbląskim. Budową, która trwała z poślizgami kilkanaście lat, interesowały się także władze centralne PRL. Stąd wizyta na budowie osób z rangą ministerialną.

Zapraszamy do galerii zdjęć, na których można przeczytać, co pisano o Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w latach 80-tych.